2020 Audi S7: dizajni i sofistikuar takon performancën e jashtzakonshme

2019-08-19

Me më shumë performance dhe teknologji innovative se sa paraardhësi, kombinuar me një dizajn dinamk, i riu 2020 Audi S7 ofron një eksperiencë drejtimi sportive, funksionalitet perfekt, dhe ulëse për 5 pasagjerë. Gjenerata e re e të pagabueshmes modelit Sportback ka një motor 2.9 litër twin-turbo TFSI® V6, i cili prodhon 444 kuaj fuqi dhe 600Nm torque.

Dizajn sinjifikant

 • Silueta e Sportback është I paisur me bodykit S për një dizajn të jashtë më të fuqishëm.

 • Më tej dizajni i jashtëm përfshin edhe disqet standarte 20 inch me 5 tela dysh me goma performance vere, difuzor të pasëm, maskarino Singleframe® etj.

 • Sedilja standarte sportive Valcona me qepie "diamant".

 • Paketa optike e zezë përfshin një kit të jashtëm të zi me kapakët e zinj të pasqyrave si dhe disqe të njëjta vetëm se 21 inch.

Trasmisioni dhe performance.

 • S7 mban një motor twin turbocharged 2.9-liter TFSI® V6 i cili prodhon 444kf dhe 600Nm torque (+109hp/100Nm më shumë se A7), duke bërë të mundur përshpejtimin 0-100km/h në 4.5 sekonda.

 • Për vitin 2020, S7 përfshin një kompresor elektrik 48V që rrit torque fundor.

 • Kambio standarte është ajo me 8 marshe Tiptronic® me quattro® që punon së bashku me kompresorin elektrik për të eleminuar vonesën e turbos dhe duke lejuar përgjigjen e menjëhershme të gazit.

 • Suspensionet adaptive me ajër dhe frenat e përmirësuara lejojnë shoferin që kalojë lehtë midis dynamic dhe comfortable.

 • Paketat sportive S shtojnë all-wheel-steering dhe diferenciali quattro® mund të ofrojë manovrueshmëri të shtuar në të gjitha shpejtësitë. Kjo paketë gjithashtu shton marmitat sportive dhe pincat e frenave të kuqe.

Pikat kryesore të produktit

 • S7 ofron një nivel të lartë të opsioneve standarte duke përfshirë Audi virtual cockpit, klima me 4 zona, system me kamera të sipërme me Virtual 360 dhe Bang & Olufsen® 3D Premium Sound System.

 • Standarte, MMI® Navigation with MMI® touch response® system (10.1 inch siper, 8.6 inch poshtë) zëvendëson rotorin dhe butonat konvencional të modeleve të mëparshme me 2 ekrane me touch me rezolucion të madh, duke lejuar akses të shpejtë dhe shumë personalizim.

 • Drita LED HD-Matrix-design me drita lazer Audi dhe asistent për dritat e gjata (standarte në modelet Prestige) dhe LED 30% më efiçent ndaj energjisë.

 • Shumë opsione për asistencën ndaj drejtimit, përfshinë Cruise Control me asistim për trafikun dhe asistim për kthesat dhe asistim për anët me "X" e kuq dhe vehicle exit warning, do t'a ndihmojnë shoferin të navigojë në rrugë dhe trafik me konfidencë.